Aday Öğrenciler
 

Büyüyünce Ne Olacaksın? 

Biliyoruz kafanız oldukça karışık. Belki artık büyüyünce ne olacaksın tarzında sorularla karşılaşmıyorsunuz ama eminiz ki deneme matematiklerinde kaç net yaptığınızı tanıdığınız herkes soruyordur. İşte böyle bir ortamda bize düşen sizi daha fazla sıkmadan seçim yapmanıza ve karar vermenize en uygun ortamı hazırlamak. Bu nedenle Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü olarak siz aday öğrencilerimize kendimizi tanıtmak istedik. Ancak size üniversitemizi tanıtmaya başlamadan önce belirtilmesi gereken çok önemli bir nokta daha var, o da şu:

"Siz bir üniversite, bir kampüs, bir şehir ya da bir bina seçmeyeceksiniz; siz bir meslek seçeceksiniz ve eğer başarılı bir şekilde mezun olursanız o mesleğin bir üyesi olacaksınız. Seçim yaparken sadece ama sadece kendinizi, yeteneklerinizi, sevdiğiniz şeyleri, sevmediğiniz şeyleri ve karakterinizi değerlendirin ve en doğru kararı vermeye gayret gösterin."

Bize düşen ise size endüstri mühendisliğini anlatmak. Endüstri mühendisliğini anlamak, ne olduğunu öğrenmek ve detaylı bilgiler alabilmek için sitemiz kullanabilirsiniz. Genel tanıtımından, çalışma alanlarına, ilgi alanlarına, derslerine ve detaylarına kadar endüstri mühendisliği ile ilgili yararlı bilgilere menülerimizden ulaşabilirsiniz.

Üniversite Adayları Büyüyünce Ne Olacaksın? 
Hepimiz bu soruyu çokça duyarak büyüdük. Herkes sordu, bizi tanıyan tanımayan. Kimimiz itfaiyeci olacaktık, kimimiz polis, kimimiz doktor, kimimiz ise öğretmen. Aradan yıllar geçtikçe biyolojik olarak büyüdüğümüz gibi düşüncelerimiz ve dünya görüşümüz de olgunlaştı ve gelişti. Bir zamanlar mahallede sokaklarda oynayan bizler artık iş ve geçinme kaygısını ciddi ciddi düşünecek derecede değiştik. Çözüme ulaşmaya çalıştığımız bütün yollar birer labirentlere çıktı hep, ancak aramaya devam ettik. Birçok kez biz labirentdeyken labirentin yollarının değiştirildiği de oldu, ama yılmadık yine aramaya devam ettik. Hepimizin bu arayışa dayalı bir sürü hikayesi oldu ancak hepsinin bir ortak noktası vardı, hikayenin sonunda birçoğumuz hala ne olacağımızı bilmiyorduk.

Gelecek sayfa>>