YAEM 2017 üniversitemizde düzenlenecektir.Tüm Haberler
21
KAS

Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği 37. Ulusal Kongresi, 5-7 Temmuz 2017 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenecektir.

 

Kongrenin ana teması, “Afet ve Kriz Yönetiminde YAEM’in Rolü” olarak belirlenmiştir. Değişen dünya dinamikleri ve özellikle 20. yüzyıldaki gelişmeler, günümüzde doğal ve insan nedenli afetlerin oluşma sıklığını ve şiddetini arttırmıştır. Bu afetlerin sonucunda, telafi edilemeyen kayıpların oluşması, ülkeleri çözümü zor olan toplumsal ve ekonomik problemlerle karşı karşıya getirmektedir. Bu tema ile, afet kaynaklı zararların en aza indirilmesi, afetler gerçekleşmeden önce, gerçekleştiğinde ve sonrasında süreçlerin planlanması ve yönetilmesi konularında Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği disiplinlerinin kullanımını teşvik etmek amaçlanmaktadır.

 

Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği alanlarında çalışan öğrencileri, akademisyenleri, araştırmacıları ve uygulayıcıları, araştırmalarını ve deneyimlerini paylaşmak üzere, İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesinin tarihi Beşiktaş yerleşkesinde düzenleyeceğimiz kongremize davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

 

http://www.yaem2017.yildiz.edu.tr/

 

Kongre Düzenleme Kurulu a.

Yrd.Doç.Dr. Vildan ÇETİNSAYA ÖZKIR